Q&AI Podcast by KUIS AI Lab

Listen to the podcast of Dr. Didem Unat, titled: Parallel Computing: BeyondMoore, in the first episode of Q&AI: a podcast series by KUIS AI Lab.

Dr. Didem Unat's interview with SparCity

EuroHPC funded SparCity project to deliver innovative algorithms and tools for sparse computations

EuroHPC JU funded SparCity project to deliver coherent collection of innovative algorithms and tools for sparse computations on emerging exascale hardware platforms. Interview with Didem Unat, project coordinator of a newly awarded project called SparCity, an optimization and co-design framework for sparse computation.
For the full text of the interview see http://primeurmagazine.com/weekly/AE-PR-10-20-6.html

Dr. Didem Unat's interview with Emin Çapa

Süper Bilgisayarları Nerelerde Kullanıyoruz? | Emin Çapa İle Gündem

Süper bilgisayar nedir? Bir bilgisayar ne zaman süper olur? Kimler nasıl kullanabilir? Süper bilgisayarlar neden önemli hepsini Koç Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Didem Unat ile konuştuk.

Dr. Didem Unat's interview with Emin Çapa

Süper Bilgisayarlar ve Gelecek | Emin Çapa İle Gündem

Süper bilgisayarlar ülkeler için neden önemli. Hangi ülkelerin süper bilgisayarı var Türkiye bu konuda nerede yer alıyor?. Koç Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Didem Unat ile konuştuk

Dr. Didem Unat's TEDx speech

Süperbilgisayarlar Neden Süperler? | Didem Unat | TEDxIstanbul

Didem Unat, dünyanın çeşitli ülkelerindeki süperbilgisayarlarla çalışan bir bilim insanı ve akademisyen. Süperbilgisayarların daha hızlı veri aktarımı yapabilmesi için köprü görevi gören yazılımlar geliştiriyor. Didem Unat, süperbilgisayarların nerelerde, nasıl kullanıldığını; ülkelerin neden süperbilgisayarlara ihtiyaç duyduğunu anlatıyor.